Pokaż wyniki 1 do 2 z 2
    filu23
    Gość

Domyślnie FAQ - Najczęściej Zadawane Pytania (x360)

XBox 360 Arcade

Czy XBox 360 Arcade uruchomi grę <tu wpisz tytuł gry na XBox 360>
    Tak, yes, jawohl, sure, si. Arcade to taka sama konsola jak każdy inny XBox 360, jedyne czym się różni to dodatkowe rzeczy, a dokladniej ich brak. Technicznie i sprzetowo jest to taka sama konsola jak XBox 360 Premium i XBox 360 Elite. Jesli gra ma napisane "XBox 360" na pudelku/plytce to na milion procent zagrasz w nia na wersji Arcade.

Czy XBox 360 Arcade nie spowoduje, że podczas grania w <tu wpisz tytuł gry np. GTA IV> będą bardziej widoczne pop-up'y (wyskakujace z nikąd obiekty) itp?
    Nie, no, nein itp. itd. Jak wspomniano powyżej, Arcade to technicznie taka sama konsola jak "wyższe" modele. Należy zauważyć także, że do dziś żadna gra nie wymaga obecności dysku twardego w X360 ani tym bardziej nie instaluje się (na szczęście . Więc możesz być spokojny(a) - w każdą jedną grę napisaną dla XBox 360 zagrasz na modelu Arcade. Kropka.

A Burnout Paradise? A mające nadejść epizody do GTA IV?
    Cóż, to już jest inna kwestia - wszystkie rozszerzenia do gier muszą być gdzieś zapisywane prawda? Więc skoro w Arcade nie ma dysku (żeby konsola była tańsza), tylko marna 256-megowa karta to nie ma gdzie tego zapisać, czyli w takie rzeczy już sobie nie pograsz (chyba że dokupisz osobno dysk twardy do XBox'a 360, wtedy nie ma problemu).

Ile ważą savy (zapisane stany gry) w grach, czy karta do Arcade nie będzie zbyt mała?
    Z tym jest różnie i zależnie od gry. Mam na dysku swojej konsoli zbiory (czyli nie jeden tylko kilkadziesiąt) save'ów po 30MB ale mam i takie po 800MB i więcej. To zależy od tytułu, zwykle jest to do 10MB na jedno zapisanie gry. I teraz ważna rzecz: każda oryginalna gra ma z tyłu na pudełku napisane ile waży pojedynczy save w niej, więc zanim kupisz dany tytuł poprostu odwróć pudełko i sprawdź.

A co z gwarancją? Ile jest gwarancji na Arcade?
    Jeszcze się nie nauczyłeś prawda? Więc jeszcze raz: XBox 360 Arcade to taki sam XBox 360 jak każdy inny, różni się tylko (albo "aż") dodatkami. Więc i gwarancję ma taką samą jak każdy inny XBox 360 - 2 lata + ponad to 1 rok na RROD.

Więc jakie są te inne dodatki w Arcade?
    Pytanie raczej powinno brzmieć "czego nie ma w Arcade" i odpowiedź brzmi "wszystkiego". Arcade to najbardziej okrojona paczka z XBox'em 360 - kosztuje odpowiednio mniej, ale w pudełku poza konsolą, kartą pamięci i padem nie ma praktycznie nic.

Czy Arcade potrafi uruchamiać gry z pierwszego XBox'a?
    Czysty Arcade nie potrafi. Aby to robić, konsola potrzebuje dysku twardego (są tam zapisane dane umożliwiające emulację starych gier na nowym sprzęcie). Tak więc odpowiedź jest dwojaka. Arcade bez dysku nie odpali gier z X-1, ale jeśli kupisz i zainstalujesz mu dysk twardy to jaknajbardziej pograsz w Halo 2 i inne tytuły z czarnego klocka.

XBox 360, monitory i telewizory

Czy podłączę monitor <tu wpisz nazwę monitora> pod XBox'a 360?
    TAK! Każdy monitor dostępny na rynku posiada złącze D-SUB albo DVI, a skoro tak to można go podłączyć pod XBox'a 360. I naprawdę nie jest istotne jaki to monitor, jaki model, jakiej firmy, czy CRT czy LCD. Pomyśl chwilę - skoro da się to podłączyć pod komputer, to pod konsolę nowej generacji także się uda.

Co potrzebuję żeby to zrobić?
    Musisz kupić specjalny kabel VGA do XBox 360. Na rynku są chyba z trzy modele, w tym jeden to toalna kicha noName, drugi to już lepszy BigBen i trzeci to oryginalny kabel Microsoftu. Różnią się ceną, jakością wykonania i innymi takimi pierdołami. Jeśli nie wiesz który wybrać to już ci mówię - masz kasę to bierz oryginał, nie masz to bierz BigBen'a. W żadnym wypadku nie bierz noName.

Ale ten kabel ma "męską" (z igiełkami) wtyczkę a i mój monitor ma taką samą, jak to połączyć?
    W zestawie z oryginalnym kablem Microsoftu jest złączka, która ma z obu stron dziurki, poprostu wpinasz w nią oba kable i gra gitara. Do pozostałych modeli prawdopodobnie taką złączke należałoby dokupić - ale dla pewności spytaj sprzedawcę upatrzonego kabla, czy w pudełku jest taka złączka.

Ale te kable mają wtyczki D-SUB, a ja mam monitor LCD z wejściem DVI
    Żaden problem, za 5 złociszy kupisz sobie na Allegro i w normalnym sklepie komputerowym przelotkę z D-SUB na DVI. Jeszcze lepszym rozwiązaniem, w tym wypadku, jest kupienie kabla HDMI (zamiast podanego wcześniej kabla VGA) i przelotki HDMI->DVI. Możesz też kupić od razu kabel HDMI->DVI, posiadający już tą przelotkę wbudowaną. Różnica jest w kosztach i w tym, że kabla HDMI->DVI nie wykorzystasz przy podłączaniu konsoli do telewizora HD. Kabel ten pozwala na osiągnięcie wyższej jakości obrazu niż VGA i dodatkowo, jeśli twój monitor to obsługuje, to będzie możliwe włączenie w konsoli trybu 1080p, co na kablu VGA nie do końca się udaje. Minusem jest problem taki, że DVI nie obsługuje dźwięku - trzeba go wyprowadzić osobno. Opis jak to zrobisz, znajdziesz w sekcji "Dźwięk" tego FAQ.

A co ze złączami HDMI?
    Wszystkie nowe modele XBox'ów 360 mają złącze HDMI na tylnej ściance. Na bank mają je wszystkie modele Arcade, co do pozostałych to poprostu sprawdź przed zakupem na pudełku konsoli czy jest napisane "HDMI", ewentualnie spytaj sprzedawcę.

Mam stary telewizor, jaka będzie jakość obrazu?
    Prosto: będzie do dupy. Uwierz mi. Jeśli chcesz podziwiać najlepszą grafikę w grach to pod starym złomem możesz o tym zapomnieć. Lepiej podłącz w takim razie konsolę pod monitor (jak? patrz wyżej), nawet CRT 15". Inaczej to nie ma sensu.

Mam stary monitor CRT, jaka będzie jakość obrazu
    Dobra i bardzo dobra. Oczywiście zależy jaki to jest dokładnie monitor (nie! nie pisz nam jaki masz!! proszę!), czy obsługuje jakieś ludzkie odświeżania itp. Ale i tak będzie lepiej niż na starym telewizorze. O niebo lepiej.

Jaką rozdzielczość ustawić na XBox'ie?
    Maksymalną, na jaką pozwala ci twój monitor. Jeśli masz monitor LCD to najbliższą rozdzielczości nominalnej tego monitora.

Mam monitor z rozdzielczością nominalną 1680x1050, nie mogę znaleść takiej rozdzielczości w XBox'ie
    Cóż, narazie jej nie ma. Są plotki, ale to tylko plotki, że Microsoft w następnym uaktualnieniu doda tą rozdzielczość do listy. Póki co ustaw najbliższą niższą rozdziałkę, monitor sam ci przeskaluje obraz i zwykle nie będzie aż tak źle

Mam w monitorze tylko jedno wejście, a chcę podlaczyć na raz XBox'a i PC, jak?
    Potrzebujesz przełącznika sygnału VGA. Wstarczy zwykły, nie odrazu KMV (Keyboard-Mouse-Video). Co więcej z niektórymi modelami KMV możesz mieć problem, gdyż zasilane są z portów PS/2 (myszka/klawiatura) i jeśli nie dostaną napięcia z dwóch źródeł, to nie działają wogóle (podkreślam: niektóre modele). Najlepiej kup zwykły przełącznik VGA, na dwa wejścia i jedno wyjście. Najlepiej też jakby miał możliwość podpięcia zasilacza, gdyż przełączniki mają dość wysoką rezystancję, co objawia się poważnymi stratami jakości obrazu. Najlepiej zamów przełącznik w sklepie internetowym i jeśli jakość obrazu będzie zła, to masz 10 dni na oddanie sprzetu bez podawania przyczyny.

Problemy z padami

Konsola nie widzi mi nowego pada, co jest grane?
    Każdy nowy kontroler należy najpierw zsynchronizowac z konsolą. Aby to zrobić włącz konsolę, następnie włącz pada. Znajdź na przodzie konsoli mały, biały, okragły przycisk z wygrawerowaną obok ikonką O)) (znajduje się obok slotów kart pamięci) i przycisnij go. Teraz weź pada i odnajdź identyczny przycisk obok guzika "LB" i także go wciśnij. Diody powinny chwilę się pokręcić i ostatcznie powinna zarówno na konsoli jak i na padzie zapalić się jedna, symbolizująca do którego slotu został kontroler aktualnie przypisany. Od tej chwili twoja konsola będzie łapać tego pada za każdym razem, jak go włączysz (nie trzeba tej operacji więcej przeprowadzać).

Konsola nie widzi mi starego pada, a wcześniej widziała, co jest grane?
    Po pierwsze spróbuj postąpić tak jak opisano punkt wyżej - możliwe, że sie troche pogubiły urządzenia. Jeśli to nie pomoże, sprawdź/wymień baterie. Jeśli nadal nic, upewnij się, że w pobliżu nie ma urządzeń wykorzystujących Bluetooth lub Wi-Fi (szczególnie takich, które dopiero niedawno zainstalowałeś). Jeśli nadal nic - dzwoń do Microsoftu, przyślą ci nowego pada w ciągu dwóch tygodni.

Pad mi się co chwila wyłącza, pojawia się komunikat "Podłącz ponownie kontroler". Czy jest zepsuty?
    Wiesz, ze sprzętem na baterie jest taki mały hat-trick, że... baterie trzeba co jakiś czas wymienić. Więc jeśli pad ci się rozłącza, to idź do sklepu/kiosku, kup nowe baterie (standardowe paluszki AA, dwie sztuki) i wymień. W 99% przypadków to rozwizuje "problem". Jeśli mimo wymiany baterii pad nadal szaleje, to sprawdź czy nie masz luzów w kasetce trzymającej baterie lub czy styki wewnątrz nie są zabrudzone. Jeśli nic nie pomoże - dzwoń do Microsoftu, przyślą ci nowego pada.

Diody na padzie mi migają czy to oh-my-god RROD?
    Nie, to nie RROD. Diody na padzie mają następujące znaczenie:

• Jeśli świeci sie stałym światłem jedna dioda, to poprostu określa którym graczem jesteś (od 1-4)
    • Jeśli jedna dioda miga przez kilka sekund, to znaczy że dostałeś jakąś informację systemową. Może to być wiadomość od kumpla, może też właśnie ci się odblokowało Osiągnięcie
    • Jeśli diody na padzie kręcą "wiatraczka" czyli cyklicznie co jakiś czas przełączają się w sekwencji 1-3 i 2-4, to znaczy że wysiadają ci baterie i czas je powoli wymienić
    • Jeśli diody na padzie kręcą się po jednej na raz (czyli kolejno 1, potem 2, 3, 4 i od nowa), to znaczy że pad synchronizuje się z konsolą (czeka na przypisanie mu wolnego slotu). Jeśli kręcą się dlużej niż 15 sekund, to znaczy że owej konsoli nie znajduje lub że konsola nie chce mu przypisać miejsca. Sprawdź wtedy (i tylko wtedy) czy coś nie siedzisz zbyt daleko od XBox'a (łapie do 10 metrów) lub czy jakieś inne urządzenie nie zakłóca komunikacji (Wi-Fi, Bluetooth)
    • Jeśli migają jednocześnie wszystkie diody na raz, to znaczy że kontroler czeka na włączenie się konsoli lub jej szuka. Zwykle dzieje się to jeśli włączamy konsole zdalnie padem. Jeśli trwa to dłużej niż kilka sekund, to znaczy że pad nie może znaleść konsoli lub nie jest do żadnej przypisany. Przeczytaj pierwszy punkt tego posta, aby się dowiedzieć jak przedstawić nowego pada konsoli.

Mój pad kręci "wiatraczka" diodami, a konsola pokazuje mi że mam jeszcze 2 kreski z 4. Czy to RROD?
    To co konsola ci pokazuje w sprawie baterii, to możesz sobie wsadzić... między bajki. Z doświadczenia wiem, że dwie kreski oznaczają zgon baterii w ciągu najbliższej godziny. Poprostu jak ci pad kręci wiatraczka, wymieniasz baterie. Kropka.

Na ile starczają baterie w padach?
    Zależy ile grasz, w co grasz itp. itd. Dużo grasz == szybko padną baterie. Jeśli do tego pad często ci wibruje (np. gry samochodowe, strzelaniny) to tym szybciej będą ci potrzebne nowe baterie. Nie ma tu reguły, jednak mi para akumulatorków starcza na max tydzień grania.

Chcę zostawić włączoną grę, aby leciał czas potrzebny do Osiągnięcia. Niestety pad automatycznie wyłącza się po 10 minutach. Czy da się jakoś zrobić, żeby się nie wyłączał?
    Na chwilę obecną jedyna metoda dla padów bezprzewodowych to podłączenie Play & Charge Kit - w trakcie ładowania pad się nie wyłącza, więc spokojnie możesz zostawić grę na noc. Innej opcji niestety nie ma, nawet wychylenie analoga (np. przez zablokowanie jej gumką albo o blat biurka) nie pomoże.

Mam pad z kablem, tyle że ma dziwną końcówkę - zamiast USB taką dziwną beczkę z poprzecznym wypustem (załącznik 1). WTF?
    Pady z kablem do X360 mają gdzieś w 3/4 przewodu złącze pozwalające doczepić przedłużacz do kabla. Najwyraźniej brakuje ci tej części kabla. Dlaczego tak to rozwiązano, nie pytaj - genialność niektórych rozwiązań inżynieryjnych widocznie wyprzedza naszą epokę (tudzież są tak głupie, że się mózg prostuje). W każdym razie potrzebujesz dokupić przedłużacz, mający z jednej strony taką właśnie beczkę, a z drugiej normalne USB (załącznik 2). Cieżko to dostać w Polsce, sklep Robson ma to w swojej ofercie (w każdym razie w październiku 2008 miał , czasami na Allegro da się trafić. Jakby co to szukaj za granicą po hasłach "xbox 360 controller extension cord" lub numerze części "XB-3032".

Czerwone diody, gwarancja, konserwacja

Ile jest gwarancji na XBox 360?
    Na każdy model XBox 360 (tak, Arcade też!) przysługują dwa lata pełnej gwarancji. Po tym okresie (czyli już po tych dwóch latach) jest jeszcze dodatkowy rok tylko i wyłącznie na sławny 3ROD czyli trzy czerwone diody sygnalizujące śmierć konsoli z przegrzania, obluzowania styków itp.

Mój XBox mruga na czerwono! Pomocy!
    Spokojnie, na początek odetchnij głęboko, jeśli palisz to zapal peta i włącz swoją konsolę jeszcze raz. I teraz tak - ile diod miga na czerwono? Jeśli cztery, to możesz się już uspokoić - wystarczy docisnąć kabelki (szczególnie kabel do monitora/telewizora) i powinno pomóc. Cztery diody to nie sławny RROD! Tylko pierdołka polegająca na krzywo wsadzonym kablu AV lub innym

Nie, to są TRZY czerwone diody! Pomocy!
    No to już gorzej, ale spokojnie jest gwarancja Zapal jeszcze jednego peta, odczekaj z godzinkę i odpal konsolę jeszce raz. Zwykle trzy diody oznaczają zgon XBox'a ale czasami jest to chwilowe przegrzanie (np. w upalny dzień), które nie musi się już więcej powtórzyć. Jeśli jednak konsola zdechła na amen, to złap za telefon i dzwoń pod ten numer: 00800 441 17 96 (czynne od poniedziałku do piątku od 9:00 do 17:00), tam umówią cię z kurierem (na ich koszt) i powiedzą co i jak. Konsola wróci do ciebie w ciągu max 3 tygodni. Nic za to nie płacisz (poza połączeniem telefonicznym), a paczkę z konsolą odbierze prosto z twojego domu kurier i tak samo ci ją zwrócą.

Ok, zadzwoniłem i kazali mi coś wydrukować
    Tak, numer przewozowy (taki z kodem kreskowym itp.). Więc wydrukuj i naklej na paczkę.

Nadal nie wiem wszystkiego w związku z procedurą gwarancyjną
    To zadzwoń ponownie do Microsoftu (00800 441 17 96) i spytaj, o wszystko co cię ciekawi. Oni ci odpowiedzą pewniej i szybciej niż ktokolwiek tutaj na forum. Uwierz mi.

Gwarancja! Ja nie mam gwarancji, przerobiłem konsolę! Pomocy!
    No to jesteś udupiony. Było nie przerabiać.

Dysk twardy

Czemu mój dysk 20GB ma wolnego tylko 13GB? Czy jest uszkodzony?
    Nie, nie jest uszkodzony. Microsoft trochę tutaj namotał i każdy dysk posiada ukrytą partycję (dla laików: "fragment dysku"), na którym są zapisane dane potrzebne do obsługi gier z pierwszego XBox'a. Jeśli jesteś pewny, że nie chcesz grać w stare gry, to możesz sformatować swój dysk z poziomu konsoli i to powinno "odzyskać" ci te 7GB (w przybliżeniu) miejsca. Tylko czy jest sens?

Po co jest dysk twardy?
    A więc:

• Po pierwsze i przede wszystkim do zapisywania stanów gier. Posiadając dysk twardy nie musisz się martwić o miejsce na wszystkie twoje stany gier. Mając tylko kartę pamięci szybko ją zapełnisz
    • Na dysku są przechowywane dane potrzebne do uruchamiania gier z pierwszego XBox'a. Bez dysku w te gry nie pograsz.
    • Możesz na nim trzymać materiały ściągnięte z XBox Live, czyli mapki do gier, muzyke, filmy, trailery, dema gier, gry Arcade i dużo innego wynalazku

Jak widzisz, dysk twardy, poza grami z pierwszego XBox'a, to po prostu bardzo duża karta pamięci.

Czy dowolny dysk twardy pasuje do XBox 360?
    Niestety nie. Pasują tylko oficjalne dyski Microsoftu 20GB, 60GB i 120GB. Lub identyczne technicznie, z nagranym firmware z dysku oficjalnego.

Czy jest sens kupować model Elite ze 120GB dyskiem?
    To zależy od ciebie. Jeśli czujesz że potrzebujesz dużo wolnego miejsca, masz kasę i podoba ci się czarna obudowa to kupuj. Jeśli natomiast do oglądania filmów używasz PC, a jeszcze lepiej masz w domu sieć LAN i możesz udostępnić w niej muzykę dla swojej konsoli, to dysk 20GB nawet bez tych "brakujących" 7GB w zupełności powinien ci wystarczyć. Wybór należy jednak do ciebie.

Czy opłaca się kupować model Premium? Nie lepiej Arcade i osobno dysk?
    To znowu zależy od ciebie Teoretycznie, kupno modelu Arcade i dodatkowo dysku 20GB na Allegro wychodzi kilka złotych taniej (i jeszcze masz w bonusie kartę pamięci). Ale do Arcade też trzeba dokupic headset (chyba że nie używasz) i inne szpeje, które w droższych wersjach znajdziesz odrazu w pudełku. Przelicz sobie sam co ci się będzie bardziej opłacać.

XBox Live, LAN, internet, Wi-Fi

Jaki kabel jest potrzebny do podłączenia XBox'a bezpośrednio z komputerem?
    Skrętka krosowana (z przeplotem) UTP, z końcówkami RJ-45.

A do podłączenia pod router/switch?
    Skrętka niekrosowana (bez przeplotu) UTP, z końcówkami RJ-45.

Ha! A ja podłaczyłem niekrosowanym do PC i działa
    Punkt dla ciebie, patent z przeplotem powoli odchodzi do lamusa na szczęście i coraz więcej sprzętu działa na dowolnym kablu.

Czy XBox 360 posiada Wi-Fi?
    Ogólnie to nie. Ale można dokupić sobie specjalny przyrząd, który podłączamy z tyłu konsoli i jest Wi-Fi.

Chodzi o kartę bezprzewodową Wi-Fi tak? Może być dowolna?
    Tak karta bezprzewodowa, ale nie może być dowolna. Tylko oryginalna karta Microsoftu dedykowana pod XBox 360 działa (a czego się spodziewałeś?

Jaki router wybrać?
    A jaki chcesz i jaki spełni twoje oczekiwania. Jeśli masz neostradę - kup taki z jej obsługą. Ja osobiście polecam sprzet firm Linksys lub 3Com - jest ciut droższy, ale nie ma z nim żadnych problemów. Decyzja jednak zależy od ciebie, specyfiki sieci jaką chcesz założyć w domu i stanu twojego portfela.

Procedura gwarancyjna w przypadku gdy zepsuje ci się konsola, pad itp.

Jako, że wiele osób nie wie co zrobić, gdy ich ukochana X360 padnie, postanowiłem założyć taki mały tutorial odnośnie tegoż problemu.

1. RRoD i co mam zrobić?!
    No cóż, konsola jak to sprzęt elektroniczny może się czasem zepsuć, no ale od czego mamy gwarancję?

Bierzemy telefon do ręki i wybieramy taki numer:
    00800 441 17 96
    M$ odbiera telefony tylko i wyłącznie od poniedziałku do piątku, między 9.00 a 17.00!

Po chwili usłyszymy jakże przyjemny głos.. automatu, dzięki któremu wybieramy opcję pasującą do naszego problemu. Gdy wybierzemy już właściwy problem, zgłosi nam się operator M$. Zapyta nas on czy konsola była już rejestrowana w M$. Jeżeli nie - podajemy mu numer seryjny naszej konsoli (znajduje się on z tyłu, tam gdzie podpinamy kable i zasilanie oraz na naklejce nad portami USB z przodu konsoli). Operator momentalnie rejestruje naszą konsolę i wypytuje się dokładnie o nasz problem.

Po naszej jakże pięknej i wzruszającej historii podajemy mu:
    - imię i nazwisko
    - adres zamieszkania
    - kod pocztowy
    - telefon kontaktowy
    Dane muszą być prawdziwe!

2. Koniec rozmowy i co teraz?
    Teraz otrzymamy 2 e-maile na konto podane do rejestracji.
    1. Podziękowanie za rejestrację konsoli (tylko w przypadku, gdy rejestrował nam ją operator podczas rozmowy)
    2. Etykietę, którą później naklejamy na paczkę. Drukujemy ją!

Wyciągamy naszą X360, odpinamy wszystkie kable i wkładamy SAMĄ konsolę do jakiegoś pudełka (najlepiej po butach). Radzę opakować konsolę jakimiś gazetami itp.

Pamiętaj: Do paczki włóż tylko i wyłącznie X360 bez żadnych kabli, gier itp, gdyż M$ odpowiada tylko za samą konsolę w trakcie naprawy.

Na paczkę naklejamy wcześniej wydrukowaną etykietę (tą z e-maila) i dzwonimy do kuriera UPS.

Numer do UPS:
    Kod / Code / Pobierz / Linki / Download / Files:
    022 534 0 800 lub 022 6504545
    Operator zapyta nas o kod tracking (znajduje się on na wydrukowanej etykiecie). Później przyjeżdża do nas kurier zabierając paczkę i wystarczy nam już tylko czekać na jego powrót (11-25 dni).

Błędy w X360 i ich znaczenie

Lets go...

Diody numerujemy od lewej do prawej (najpierw góra, potem dół)
    [center:3543f851bd]1 2
    3 4[/center:3543f851bd]

1. O nie, konsola mi padła?
    Jeśli zauważyłeś, że palą Ci się ROD, czyli kontrolki 1,2,4, wyłącz konsolę odepnij wszystkie kable i dysk, a później podepnij na nowo. Może się okazać, że wszystko będzie działać prawidłowo, jeśli jednak dalej mamy ROD, przechodzimy do odczytywania, jaki &quot;złapaliśmy&quot; błąd.

2. Skąd mam wziąć te 4 cyfry błędu?
    Oznaczenia błędów w konsoli, zawsze składają sie z 4 cyfr, a żeby je &quot;odkryć&quot; musimy troszkę pomęczyć przycisk EJECT. Mianowicie:

a. Wciskamy i trzymamy SYNC i EJECT (dioda sygnalizuje pierwszą cyfrę kodu)
    b. Puszczamy EJECT i wciskamy ponownie (sygnalizacja drugiej cyfry kodu)
    c. Jeszcze raz puszczamy i wciskamy EJECT (trzecia cyfra kodu)
    d. Jeszcze raz puszczamy i wciskamy EJECT (czwarta cyfra kodu)

Ale skąd mamy wiedzieć jaka to jest cyfra? Otóż w taki sposób:
    a. Jedna migająca dioda - cyfra 1
    b. Dwie migające diody - cyfra 2
    c. Trzy migające diody - cyfra 3
    d. Cztery migające diody - cyfra 0

3. Mam ten kod, ale skąd mam wiedzieć co on oznacza?
    Otóż teraz, gdy mamy już nasze 4 cyferki, więc cały kod, wystarczy je tylko porównać do tejże listy:

0001 - problem z zasilaniem
    0002 - problem z interfejsem sieciowym
    0003 - problem z zasilaniem. Zasilanie konsoli jest nieregularne (skoki napięć)
    0010 - przegrzewanie
    0011 - przegrzewanie
    0012 - przegrzewanie
    0013 - przegrzewanie
    0020 - (nieznane, prawdopodobnie przegrzewanie)
    0021 - Może być spowodowane problemem ze sflashowanym firmware'em.
    0022 - Błąd GPU / przegrzewanie GPU
    0023 - (nieznany błąd)
    0101 - (nieznany błąd)
    0102 - (nieznany błąd)
    0103 - Błąd CPU / Przegrzany CPU
    0110 - Błąd Pamięci/ Przegrzana Pamięć
    0200 - (nieznany błąd)
    1000 - (nieznany błąd)
    1001 - (nieznany błąd)
    1002 - (nieznany błąd)
    1003 - Hard Drive Error
    1010 - Hard Drive Error
    1011 - (nieznany błąd)
    1012 - (nieznany błąd)
    1013 - (nieznany błąd)
    1020 - (nieznany błąd)
    1021 - (nieznany błąd)
    1022 - Błąd kabla AV
    1023 - Źle podłączony napęd DVD
    1030 - (nieznany błąd)
    1031 - (nieznany błąd)
    1032 - (nieznany błąd)
    1033 - (nieznany błąd)

W przypadku, gdy 4 dioda świeci się na czerwono, kod błędu jest widoczny na ekranie i oznacza on następująco:
    E64, E65, E66 - błąd napędu Dvd
    E67, E68, E69 - błąd twardego dysku
    E71 - prawdopodobnie błąd aktualizacji dashboradu
    E73 - problem z portem Ethernet
    E74 - błąd kabla audio/video
    E79 - błąd dysku twardego

XBox i laptop

Mam w laptopie złącze, które wygląda jak to od monitora (lub złącze HDMI), co zrobić żeby obraz z XBox'a był wyświetlany na matrycy laptopa?

Na początek sprawdź, czy to złącze to jest WEJŚCIE, a nie WYJSĆIE. W 19 przypadkach na 20 (czyli we wszystkich tańszych i średnich cenowo oraz w wiekszości droższych modeli) jest to WYJŚCIE, czyli coś co pozwala ci wysłać sygnał z laptopa na ekran zewnętrzny (monitor stacjonarny, projektor), a nie przyjąć sygnał z np. konsoli. Tak więc odpowiedź na twoje pytanie brzmi najprawdopodobniej: mylisz złącza i do twojego laptopa nie da się podpiąć XBox'a. Jeśli jest inaczej (czyli jeśli masz WEJŚCIE), sprawdź w instrukcji i na stronach producenta za poradami na temat twojego konkretnego modelu i obsługi sygnału z zewnątrz.

Dźwięk

Dlaczego w słuchawkach dołączonych do XBox'a nie słyszę muzyki z gier tylko czasami jakieś brednie w obcym języku?
    Ponieważ te słuchawki nie służą do odsłuchu dźwięku z gier tylko do prowadzenia rozmów głosowych ze znajomymi i/lub innymi graczami. Tylko do tego

W takim razie jakie słuchawki mam kupić?
    Takie, jakie pasują do twojego telewizora lub wzmaczniacza. Tylko w ten sposób możesz podpiąć słuchawki do swojej konsoli - bezpośrednio do XBox'a się nie da.

Mam podłączoną konsolę z monitorem/telewizorem przez kabel HDMI ale dźwięk chce pociągnąć przez zwykłe chinch'e tyle że się nie mieszczą
    Cóż, możesz osobiście pogratulować inżynierom z Microsoftu debilnego rozmieszczenia złącz... a potem wziąść cienki płaski śrubokręt, wsunać go delikatnie w szczelinę pomiędzy dwoma połówkami obudowy wtyczki idącej do XBox'a. I lekko przekręcając rozłączyć obie połówki. Potem zdejmujemy dolną część, zostawiamy górną (nie trzeba, ale ładniej wygląda) i wpinamy nad wpiętym wczesniej kablem HDMI do konsoli. Względnie możesz kupić kabel HDMI MS'u dedykowany do XBox'a, w komplecie powinna być wtedy odpowiednia przejściówka mieszcząca się nad HDMI. Ale to przepłacanie.

Play & Charge Kit

Co to jest?
    Specjalna bateria (wkłada się ją zamiast standardowej kasetki na baterie) + kabel USB do ładowania padów bezprzewodowych.

Czy można za jego pomocą podłączyć pada od XBox'a do PC, tak żeby można było grać na blaszaku padem?
    Nie. Aby grać na PC padem od XBox'a trzeba albo kupić pada na kablu albo specjalny Wireless Receiver.

Czy muszę podłączać zestaw koniecznie do konsoli? Czy mogę np. do komputera?
    Możesz do dowolnego portu USB czy to w konsoli czy w dowolnym komputerze. Windows sam ci ściągnie sterownik z Windows Update. Jeśli używasz innego systemu lub serwerowej edycji Windows, to ze sterownikiem może być problem, ale w niczym to nie przeszkadza - ważne żeby port USB podawał prąd, sprzet może pozostać nie wykryty, pad i tak się naładuje.

Skąd mam wiedzieć czy pad się już naładował?
    Zaraz przy wtyczce, która wczepia się do pada znajduje się dioda. Jeśli świeci na czerwono to znaczy, że pad jest jeszcze nie naładowany. Jeśli na zielono, to znaczy że już możesz odpiąć kabel.

Ile trwa ładowanie?
    Przeciętnie około trzech godzin.

Mój się ładuje już dłużej, coś jest nie tak?
    Raczej wszystko w porządku - jeśli zestaw jest nowy, może potrzebować nawet do 5 cykli ładowania aby uzyskać pełną sprawność, poprostu zostaw go na noc, niech się ładuje.

Sprzęt XBox 360 pod Windows

Pad od XBox'a pod PC
    Są dwie drogi aby użyć pada z konsoli w grach pod Windowsem:
    - pada przewodowego poprostu podłączasz i działa
    - do padów bezprzewodowych musisz dokupić "Wireless Receiver"

W obu przypadkach sterowniki w systemach biurkowych (XP, Vista) są pobierane automatycznie z Windows Update. W przypadku systemów serwerowych - patrz niżej, może ci pomoże to coś.

Play & Charge Kit/Wireless Receiver/Pad po podłączeniu pod Windowsa nie jest wykrywany ("Nieznane urządzenie"/"Unknown device")
    Sterowniki do tych urządzeń Windows pobierze sam z usługi Windows Update. Chyba że masz Windows Server, w tym wypadku Microsoft nie wspiera swojego własnego sprzętu pod swoim własnym systemem operacyjnym. Slodko nie? Na szczęście jest na to sposób - patrz następny punkt

Mam Windows Server 2008, pod Vista sterowniki do P&C Kit są ściągane, pod W2K8 nie. Co robić? lub Nie mogę pobrać sterowników z Windows Update. Pomocy!
    W załączniku tego postu znajdziesz oryginalne sterowniki Microsoftu, wyjęte z Windows Vista. Zainstaluj je ręcznie, poprzez Manadżer Urządzeń Windows lub wskaż katalog z nimi gdy następnym razem Windows będzie cię pytał o ich lokalizację. Te sterowniki powinny pasować do następującego sprzętu:

• Xbox 360 Wireless Receiver for Windows
    • Xbox 360 Controller for Windows
    • Xbox 360 Wireless Controller via Play & Charge Kit

żródło: xboxm.pl
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem

Początkujący
    Piwa postawione
    0
    Piwa otrzymane: 0

Domyślnie

gdzie są te sterowniki?
    Odpowiedź z Cytatem Odpowiedź z Cytatem

Informacje dotyczące tematu

Users Browsing this Thread

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten Temat. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Tagi Dla Tego Tematu

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów